Skip to content

PREMIS S!GNES Els Premis Signes per a Estudiants de Disseny van néixer un bon dia de 1995 per iniciativa particular de Signes, adreçats a tots els estudiants matriculats en l’últim curs de les escoles de disseny. Aquests premis, únics en el seu gènere, van tenir una cobertura més adequada des que el 2003 va començar a organitzar-los des la Fundació Signes.
El tema del concurs és el disseny d’identitat corporativa o de senyalització. I el seu objectiu, promoure entre els futurs dissenyadors la inquietud per la investigació i la recerca de nous arquetips en aquest àmbit de la professió creativa on es desenvolupa la tasca de Signes. A tots ells els animem a projectar amb plena llibertat, una cosa que després trobaran a faltar, quan s’incorporin a la vida laboral. Una oportunitat per demostrar el seu enginy fora dels exercicis acadèmics i de les cotilles de la quotidianitat de la professió. Aquesta particularitat converteix els Premis Signes en l’aparador ideal per als nous talents, la qual cosa explica l’èxit progressiu de participació i la internacionalitat que van estrenar en la setena edició.
Els Premis Signes han estat des de sempre avalats pels més grans. Els jurats s’han destacat per la qualitat extraordinària, insòlita en una convocatòria nascuda des d’una empresa mitjana, i els trofeus que es lliuren als guanyadors d’aquests premis han esdevingut un clàssic. Porten la firma de dissenyadors de primer nivell i tenen la particularitat que es renoven en cada convocatòria, al contrari del que passa en el món dels guardons professionals.

Jurats
2004/05
Gillian Crampton Smith (Ivrea Interaction Design Institute), Daniel Giralt-Miracle, Jaime Hayón, Erik Spiekermann, Andrés Trapiello, Oscar Tusquets Blanca, Xènia Viladàs (ddi)
2003/04
Alberto Anaut, Gillian Crampton Smith (Ivrea Interaction Design Institute), Gert Dumbar, Pepe Gimeno, Italo Lupi (Abitare), Pablo Martín (Gráfica), Tom Roope (Tomato), Jordi Torres, Jorge Wagensberg (Museu de la Ciència de Barcelona)
2002/03
Fernando Amat (Vinçon), Clare Dowdy (Wallpaper*), Mario Eskenazi, Alan Fletcher, Juan Gatti, Javier Mariscal (Estudio Mariscal), Oliviero Toscani
2001/02
Ron Arad, Gala Fernández (Fabrica), Fernando Gutiérrez (Pentagram), Santi Herrando (Estudio Mariscal), Óscar Mariné (OMB), Sergio Muñoz (Estudio Mariscal), Ramón Úbeda, Omar Vulpinari (Fabrica)
2000/01
Miriam Anllo (DDA), Lolita Cortés (Value Retail), Ana Mª Cortijo (Cortijo y Asociados), José Mª de Alonso (Cros Machín Comunicación), Sonsoles Llorens, David Ruiz (Ruiz+Company), José Ramón Sánchez (Áreas), Roberto Turégano (Área Gráfica Roberto Turégano), Carme Vives (Estudi de disseny)
1999/00
Francesc Ribot (Morillas Brand Design), Claret Serrahima (Cla-se), Vicenç Viaplana, Albert Isern (Guía Creativity), Quim Larrea, Quico Vidal (Camper), Sebastián Menéndez (Hélice), Rubén Manrique (Ipsum Planet)
1998/99
Álvaro Bautista (Álvaro Bautista Diseño), Juli Capella (Capella Arquitectura & Design),
Jesús Gil (Retevisión), Alfredo de Juan (Maketa), Enrique Ordóñez (AIC), Álvaro Sobrino (Visual)
1997/98
Luis Artime, Giuliano Barbatti (Reale Grupo Asegurador), Pierluigi Cattermole (Experimenta), Rafael Celda (Celda & Asociados), Pere Duran, Raquel Ferri (Visionlab), Josep Maria Mir, Daniel Nebot, Josu Rada (Diseño, Desarrollos, Tácticas)
1996/97
Carles Feliu (“la Caixa”), Emilio Gil (Tau Diseño), Nacho Lavernia (Nacho Lavernia y Asociados), Josep Maria Morera (Morera Design), Pati Núñez, Nicolás de Santis (Twelve Stars Communications), Eduardo González de Andrés (Argentaria)
1995/96
Pepe Barro (Grupo Revisión Diseño), Pepe Cruz Novillo, Roberto González Rueda (Telefónica),
Lluís Morillas (Morillas Brand Design), Carlos Rolando (The Design Workshop), Wayne Rosemin (Addison), Juan Eizaguirre (Repsol)

Trofeus

Peret

Trofeu 1995/1996

Antoni i Lluís Morillas

Trofeu 1996/1997

Pepe Cruz Novillo

Trofeu 1997/1998

Carlos Rolando

Trofeu 1999/2000

Javier Mariscal

Trofeu 1998/1999

Daniel Nebot

Trofeu 2000/2001

Óscar Mariné

Trofeu 2001/2002

Alberto Corazón

Trofeu 2002/2003

Isidro Ferrer

Trofeu 2003/2004

Ettore Sottsass

Trofeu 2004/2005


Beques
Les beques que concedeixen els Premis Signes han suposat tota una revolució en matèria de premis. No podia ser menys en una convocatòria que mai no s’ha fet de cara a la galeria. Per a qualsevol estudiant ja és un premi que un jurat de nivell destaqui el seu treball, i que a més de l’obligat diploma li lliurin un trofeu exclusiu que un professional prestigiós ha dissenyat per a ell. Però sens dubte el premi més important són les beques professionals de què gaudeixen els guanyadors, ja que gràcies a aquestes poden accedir als estudis més importants del món. Aquesta nova modalitat de premi es va estrenar en l’edició del 2001 amb Fabrica, el paradís de la formació interdisciplinària, de la interacció i la transversalitat fundat per Benetton a Treviso (Itàlia). El 2002 l’Estudi Mariscal va obrir les seves portes als guanyadors de l’edició corresponent del Premi Signes, i des del 2003, durant dos anys consecutius, l’Interaction Design Institute, fundat per Telecom Italia i Olivetti a Ivrea (Itàlia), va acollir el guanyador per participar en un projecte de recerca sobre disseny interactiu.

Escoles Participants
Arts i Oficis Artístics de Vic (Vic), Aula D (Vigo), Bau, Escola Superior de Disseny (Barcelona), Blau, Escola de Disseny (Palma de Mallorca), CEPEC, Instituto Superior (Rosario, Argentina), CEINPRO (Sant Sebastià), Centre Municipal Pont del Dragó (Barcelona), Centro Universitario de Mérida (Badajoz), Centro Español de Nuevas Profesiones (Madrid), CEU, Universidad Cardenal Herrera (València), CICE, Centro Integral de Cursos Especializados (Madrid), CIDI UNAM, Centro de Investigaciones de Diseño Industrial (Mèxic), CND, Centro Navarro de Diseño (Pamplona), EADM/ETSAM, Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid, CEU Sant Pau (València), Eina, Escola de Disseny i Art (Barcelona), Elisava, Escola Superior de Disseny (Barcelona), ESAD, Escola Superior de Artes & Design (Porto, Portugal), Escola d’Art i de Disseny de Castelló, Escola de Artes Pablo Picasso (la Corunya), Escola Massana, Centre d’Art i Disseny (Barcelona), Escola Municipal d’Art Gaspar Camps (Barcelona), Escola Municipal d’Arts Aplicades (Terrassa), Escuela de Arte de Granada, Escuela de Arte y Diseño Vía Roma (Palma de Mallorca), Escuela de Arte de Sevilla, Escuela de Arte Ramón Falcón (Lugo), Escuela de Arte Virgen del Mirón (Sòria), Escuela de Arte de Huesca (Benasc), Escuela de Arte de Murcia, Escuela de Arte de Oviedo, Escuela de Arte de Talavera de la Reina (Toledo), Escuela de Artes Aplicadas y Oficios Artísticos (Alacant), Escuela de Artes Aplicadas y Oficios Artísticos (València), Escuela de Artes Aplicadas y Oficios Artísticos N.º 10 (Madrid), Escuela de Artes Decorativas de Madrid, Escuela de Diseño (Sant Sebastià), Escuela de Diseño Peris–Torres (València), Escuela de Diseño, Arte y Decoración Barreira (València), Escuela Politécnica Superior de Alcoy (Alacant), Escuela Superior de Diseño y Moda Felicidad Duce (Barcelona), Escuela Superior Marcelo Macías (A Coruña), Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Sevilla, Escuela Técnica Superior de Ingeniería del Diseño (València), UCH CEU, Escuela Universitaria Cardenal Herrera (València), Escuela Universitaria de Ingeniería Técnica Industrial (València), ESDi, Escola Superior de Disseny (Sabadell), Facultad de Bellas Artes, UPU, Facultad de Bellas Artes (Leioa), Facultad de Bellas Artes de la Universidad de Granada, Facultad de Bellas Artes de la Universidad de la Laguna (Santa Cruz de Tenerife), Facultad de Bellas Artes de la Universidad de Salamanca, Facultad de Bellas Artes de la Universidad Complutense de Madrid, Facultad de Bellas Artes San Carlos de la Universidad Politécnica de Valencia, Facultad de Bellas Artes San Fernando de la Universidad Complutense de Madrid, Facultad de Ciencias de la Comunicación de la Universidad de Málaga, Facultad de Ciencias de la Comunicación de la Universidad Complutense de Madrid, Facultad de Ciencias de la Comunicación de la Universidad de Sevilla, Facultad de Comunicación de la Universidad Pontificia de Salamanca, Facultat de Belles Arts de la Universitat de Barcelona, Facultat de Ciències de la Comunicació Blanquerna (Barcelona), FADU Facultad de Arquitectura, Diseño y Urbanismo (Buenos Aires, Argentina), Groc, Escola d’Arts Plàstiques i Disseny (Barcelona), IDEP, Escola de Disseny (Barcelona), III Facoltà di Architettura e Disegno Industriale, Politecnico di Milano (Milà, Itàlia), ILLA, Escola Municipal d’Art i Disseny (Barcelona), Instituto de Artes Visuales (Cadis), Istituto Europeo di Design (Madrid), ICSI, Instituto Superior de Ciencias (Buenos Aires, Argentina), Kunsthal Centro de Artes Plásticas y Diseño (Irun), LAI, Escola de Disseny (Barcelona), Escola Superior de Disseny i d’Art Llotja (Barcelona), Sevilla Diseño (Sevilla), TDK, Taller Pubilla Casas, Escola d’Arts Plàstiques (Barcelona), TAI, Escuela Superior de Artes y Espectáculos (Huelva), UDE (Montevideo, Uruguai), Universidad Iberoamericana Plantel (Mèxic), Universidad Jorge Tadeo Lozano (Bogotà, Colòmbia), Universidad ORT Uruguay, Facultad de Comunicación y Diseño (Montevideo, Uruguai), Instituto de Artes Visuales (Jerez de la Frontera).

Participants
A. C. Fernández Barrios
A. Domínguez Pérez
A. Fuster-FabraA. Herrera
A. López-Sanz Chului
A. M. Hermosa Sánchez
A. Marquelle Palau
A. Todorova Metchova
A. Masferrer
A. Porqueras
Abrahán Arsis Luque
Adam Jorquera
Adrián Sabugo
Africa Herrero
Agata Siudak
Agustí Prats
Aina Juncosa
Aina Mª Bibiloni
Ainara Tur
Ainhoa Zabalaeta
Aitor Zaldua
Aitziber Domínguez
Alba Manguillot
Albert Badia
Albert Balagueró
Albert Dalmau
Albert Díaz
Albert Fernández
Alberto de Diego
Alberto González
Alberto Morillas
Alberto Peñalosa
Alberto Pérez
Alberto Salván Zulueta
Alejandra Rivera
Alejandra Verde
Alejandro D. Gil
Alejandro J. Monjo
Alejandro Montaño
Alejandro Navarro Segovia
Àlex Espinosa
Àlex Gobern Gorris
Álex Martínez
Álex Prieto
Álex Requena
Alexander Scharlach
Alexandra Fdez. Lladó
Alexandra Torres
Alexandre Ribas
Alexandre Ruzafa López
Alfonso Ferri
Alfonso Pérez
Alicia Mendoza
Alicia Pou Herrero
Alicia Santomá
Almudena García
Almudena Royo
Álvaro de Pedro Alcalá
Álvaro Fernández
Álvaro Fornas
Álvaro Miguélez
Amador Misol
Amaya Martín Sánchez Amelia Quintana
Amparo Company
Amparo Pérez
Ana Albero
Ana Bahí
Ana Barba
Ana Belén Carnicer
Ana Cano
Ana Criado
Ana Cristina Soto Brown Ana Fenoll
Ana Mª Huedo
Ana Mª Piqueras
Ana Mª Rubio
Ana Martins Soares
Ana Miralles
Ana Montiel Gil
Ana Morante
Ana Riba
Ana Segovia
Ana Trelló de la Fuente
Ana Troya
Ana Zufía González
Ana-Bel Amor
Ander Oliveira González Andoni Larrañaga
Andrés Campoy
Andreu Codina
Andy Fernández
Ángel Fuentes
Àngel Vilaplana
Angélica Villegas
Anna Balaguer
Anna Campaña
Anna Carrasco
Anna Ferry
Anna Ibáñez
Anna Jiménez
Anna Pigem
Anna Ruiz
Anna Serrat
Antonia Crespi
Antonio Ariza
Antonio Cabrera García
Antonio M. Navas
Antonio Moreno
Antonio Sánchez
Arantxa Bonell
Ariadna Costa
Aritz López
Arnau Dot
Aurelio Gamero Díaz Ayatima Cabrera
Ayesha Rueda
Azahara García
B. Casado Cornejo
B. Hernández Tomás
Baltasar Castan
Bárbara Aurell
Bàrbara Castro
Bárbara Clavijo
Barbara Silva Rocha
Bartolomé Darder
Bartomeu Siquier Florit
Beatriz Coll
Beatriz del Pozo
Beatriz Fernández
Beatriz García
Beatriz Hernández
Beatriz Moreno Almendros
Beatriz Muñiz Matesanz
Beatriz Ortega
Beatriz Palao
Beatriz Sánchez
Bel Mª Llull Rosselló
Belén Casado
Belén Martínez Herráez
Belén Ramírez
Belén Roca
Benito Cuesta
Bernat Costa Virgili
Betlem Belart
Betty Bigas
Blanca Covas
Blanca Cumellas
Blanca González
Bord Colomer
Borja Martínez
C. Adán Hernández
C. Álvarez Pagán
C. Cejudo Dueñas
C. María Gil Mercader
C. Pablo Brussa
Carla Marín
Carla Pinto
Carles Arbat
Carles Pallés
Carles Suñé
Carlos Alonso
Carlos Arocha
Carlos Berenguer Senen
Carlos Caballero
Carlos Gómez Pato
Carlos González
Carlos Mena Bayón
Carlos Rodríguez
Carlos Sánchez-Polack
Carme Aragonès
Carmen Alonso
Carmen Arnaiz
Carmen Castillo
Carmen Navarro
Carolina Aguirre
Carolina Calvet
Carolina Comas
Carolina di Santo
Carolina Hereu
Carolina Trébol
Carolina Vergelín
Carolina Villar
Cayetana Ocina
Cecile Signney
Cecília Bofarull
Cecília Rius
Celia Martínez
Cesar Oliva
Chema Sánchez
Chi-hsizn Chang
Christian Martino
Christian Vidal
Chus Barranco
Cinthya Gadea
Clara Bennásar Ramis
Clara Cassú
Clara Inés
Claudia Ahumada
Claudia Calvo
Claudia Foguel
Claudia Serradell
Colette Hanssens
Conxita Balcells
Cristina Castells
Cristina Dalmau
Cristina Feliu
Cristina González Cejalvo
Cristina González García
Cristina Grau
Cristina Hernández
Cristina Jiménez
Cristina Moreno
Cristina Picón Torrandell Cristina Romberg
Cristina Salaverri
Cristina Santamaria
Cristina Taberner
Cristina Tarradas
Cristina Vilaplana
Cristino Paños
Cristóbal Castilla
D. Baeza Heiskanen
D. de la Iglesia Pregal
D. Moisés Morales Pérez
Dacil Vargas
Dafne Muriel
Dani González
Daniel A. Simonetti
Daniel Aparici
Daniel Benito
Daniel Cruz
Daniel López
Daniel Moretones
Daniel Nieto
Daniel Pujal
Daniel Run Vallverdú
Daniel Vidal Corma
Daniela Setien
Danil Dorado
David Alonso
David Amaiz
David Caballero Dalia
David Cano
David Fernández
David Fornes
David Gallifa
David I. Moreno
David J. Sanz
David Pedraza
David Piña Signes
David Resplandí
David Robles Ramírez
David Rovira
David Ruiz
David Urtasun
David Vilarasau
David Villa
Diana Africano
Diego Costumero
Diego Feijóo
Diego Gallego
Diego Gallego Gázquez
Dolors Noguer
E. Agustench
E. Bonaponte Gómez
E. González Hernández
Ebentze Madina
Edgar Ferré
Edu de Pfaff
Eduard Fortuny Cintas
Eduard Hervas
Eduard Palos
Eduard S. Solé
Eider Aranguren
Einar Sigurdsson
Elena Alejandre
Elena Arribas
Elena Lago
Elena Sáez
Elena Salvador
Eli Díez
Elias Bonet
Elisa Rodríguez
Elisabet Martí
Elisabeth Gutiérrez
Elisabeth Verdaguer
Eloi Rossines
Elsa Estrada
Elvira Alemany
Emilio Montes Guzmán
Emilio Morales
Emma Bach Gamisans
Emma Masana
Empar Torres
Eneko Uriarte
Enric Bascompte
Enric Girona
Enric Ventura
Enrique Blanco
Enrique Corts
Enrique Poza
Ernest Castelltort
Estanis Ponce
Esteban Fernández
Estel Valera
Ester Moreno
Ester Rovira
Esther Blanes
Esther Castañé
Esther Ferragut
Esther González
Esther Mercader
Esther Ropero
Esther Sánchez
Esther Vidal
Estibaliz Cestao
Eugenia Pannaria
Eva Anguita
Eva Bacart
Eva Guadalupe
Eva Moreno Espercia
Eva Morera
Eva Moya
Eva Sánchez Martín
Eva Villar
Ezequiel Ruiz
F. Ensenyat Coll
F. Fontcuberta
F. Jiménez Sánchez
F. Martínez
F. Moreno Estrada
Fátima Gea
Fátima Marcos
Fco. Javier Llanes
Fco. Javier Martínez
Feliciano Moya López
Felip Culleré
Fernando Enseñat
Fernando Jiménez
Ferran Capo
Ferran Escober
Ferran Macias
Ferran Puig
Ferran Puig
Ferran Rizo
Filipa Costa
Florian Caspers
Francesc Boloix
Francesc Puig
Francisca Pilar Serra
Francisco Amer Serra
Francisco Miguel
Francisco Miguel Lara
Francisco Pons
Francisco Villar Vázquez
Frederic Misik
Frederic Parés
Frederic Tort
G. de la Heras Heredero
G. Gómez Salazar
G. Cervelló Rementería
Gabriel Boillos
Geeta Aiyer
Gemma Biosca
Gemma Coll
Gemma Cots
Gemma Ferran
Georgina Rodríguez
Georgina Vilaseca
Gerard Thomas
Germán Alonso
Germán Tarada Vilches
Giulia Zaniol
Gloria Muret
Gloria Rodríguez
Gloria Seco
Gonzalo Ovejero
Goretti Pérez
Gregorio Telletxea
Greta Pernigotti
Guillem Cardona
Guillermo Álvarez
Gustavo Cabo
Gustavo Richero
Héctor Robles
Henrik Jansson
Henrik Lauenstein
Hiromori Kurokawa
Huc Egea
Hug Cirici
Humberto Chávez
Iago Araujo Molina
Iban Bravo
Iban Ragel López
Iciar López de Santa María
Ignacio Gómez
Ignacio Yoldi
Imma Chamorro
Imma Olivella
Imobach Fariña
Ina Thedens
Iñaki Guridi
Inca Madirolas
Ines Barberena
Ines León
Inés Pérez
Ingrid Solè
Ingrid Toran
Iñigo Burguera
Íñigo Sadaba
Iñigo Sanz
Iolanda Pagès
Irene Collazos
Irene Díez
Irene Moreno
Irene Pérez
Irene Torrente
Isaac Chia
Isabel Álvarez
Isabel Figueras
Isabel Grau
Isabel Navarro Ferriz
Isabel Prieto
Isabel Wichmann
Isabella Claramunt
Isabelle Coll Capelle
Isidora Juan Filiberto
Ivan Blasi
Iván Castro
Iván Martín
Ivan Morros
Ivana A. Bacciadone
J. Antón Molina
J. de Dios Barreña Moreno
J. Felix Sánchez
J. Luis Casamayor
J. Mª San Antonio Álvarez
J. Manuel Cullell
J. Manuel Martínez
J. Manuel Ojeda
J. Manuel Rodríguez
J. Marc Bech
J. Maria Balguerias
J. Miguel Bermejo
J. Miguel Mariño
J. Pau Casado García
J. Ricardo Fernández
J. V. Veintinilla Minguet
J. Vicente Veintimilla
J.F. Carvalho de Sousa
Jaime Díez
Jaime Hayón
Jaime Sarró
Jaime Vilalta
Jana Ohanesyan
Jaqueline Shiraishi
Javi Sagarra
Javier de Ponti
Javier Díaz
Javier Gutiérrez
Javier Hurtado
Javier Hurtado Rodríguez
Javier Iglesias
Javier Madervelo Pérez
Javier Maseda
Javier Mendoza Lázaro
Javier Morán
Javier Navarrete
Javier Quintero
Javier Sanz Rojas
Javier Venegas
Jessica Jokomba
Joan Boada
Joan Castillo
Joan Fuertes
Joan Gómez
Joan Rebull Domingo
Joan Trius
Joana M. Amengual
Joana Santamans
Joana Tauler
Joanna Kella
Joao Guedes
Joaquim Costa
Joaquín Jané
Joel Abad
Jofre Pouplana
Jon Sampedro
Jonathan Llera
Jordán Fernández
Jordi Araus
Jordi Balmes
Jordi Blanch
Jordi Blasi
Jordi Calvís
Jordi Coll
Jordi Escribà
Jordi Fañanás
Jordi Fortià
Jordi Juan Pujol
Jordi Lagunas
Jordi Monedero
Jordi Raventós
Jordi Rodríguez
Jordi Valldaura
Jordi Zamora
Jordina Vilella
Jorge Carla
Jorge Ferrera
Jorge Salazar Lizárraga
Jorge Sánchez
Jorge Tormo
José A. Solís
José Barea
José Carlos López
José David Socas
José F. Álvarez
José Ignacio Gómez
José Javier Poves
José Luis Infante
José M. Perelló
José Mª Campaña
José Mª Gimeno
José Mª Guillén
José Mª San Antonio
José Manuel Rodríguez
José Martínez
José Miguel Alonso
José Miguel Sánchez
José Ramírez Martín
José Ramón Vilar
José Sánchez
Joseba Mercader
Joseba Santiago Vidaurre
Josep C. Pérez
Josep Puigtio
Josué Gamonal
Juan Bautista
Juan Carlos Fernández
Juan Carlos Franter
Juan Carlos Planells
Juan Cosme Pérez
Juan Daniel Sanz
Juan Eloy
Juan Hernández
Juan Llorca
Juan Menéndez
Juan Pedro Olivares
Juan Porta
Juan Riera Llull
Juanjo Gil
Judith Rius
Judith Samper Albero
Julen Salsamendi
Julia Abril
Julia Dot
Julia Sanz
Julia Vázquez
Julián Polvorinos Roldán
Julieta Juárez
Katharina Düppers
Kika Crisóstomo
Kike Núñez
Kike Rodríguez
Kiki
Kim Hachmann
L. Miguel Pabón González
Laia Ferreres
Lambert Bonnin
Lara Barco Villanova
Laura Arestí
Laura Castillo
Laura Esteban
Laura Fernández
Laura García
Laura González
Laura Gozálvez
Laura Lerín
Laura Martí
Laura Moreno
Laura Oliver
Laura Parés
Laura Peregrín
Laura Ramos
Laura Salván
Leire Oria
Lene Printzlau
León González Martínez
Lidia Conca
Lidia García
Lidia Pérez
Lídice Benatar (Rouss)
Liduvina Pérez
Liza Jorge
Lluc Girós
Lluís Esteva
Lluís Framis
Lluís Llabrés Manso
Lluís Mora
Lluís Rivera
Lola Llorca
Lorena López
Lorena Pobo Puentes
Lorena Sánchez
Louise Sylvesfer
Lucas Rivera
Lucía Agudo Blas
Lucía Fernández
Lucía Ibáñez
Lucía Moreno San Román
Lucía Sesarino
Luciana Inés Bejas
Luciano Martínez
Luis Bouille
Luis C. Muñoz
Luis Martín
Luis Merchán
Luis Villanueva
Luisa Freaza
Luisa Peñalosa
M. Á. Fernández Martínez
M. Ángel Ferro
M. Ángel Rodríguez
M. Antonio Rodríguez
M. Bravo Menéres
M. Cecilia Ribecco
M. de Araoz Iñiesta
M. de la Puerta
M. de Sousa
M. Eugenia Fisac
M. Moreno-Torres
Mª A. Brunet Torres
Mª Á. Sánchez Lázaro
Mª Amparo Alcalá
Mª Antonia Mora
Mª Carmen Fontrona Pica
Mª Carmen Martínez
Mª Cruz Sánchez Rubio
Mª del Carmen Pazos
Mª Dolores Sanz Moreno
Mª Gracia Pingarron
Mª Jesús Moreno Galán
Mª José Massague
Mª José Muñoz
Mª Luisa López Gómez
Mª M. Gómez Martín
Mª Mar Serra Matheu
Mª Paz Pérez
Mª Teresa Ramón
Mª Victoria Paredes Macarena Martínez
Magda Bages
Magdalena Dzieciniak
Magdalena Oliver
Magnolia Álvarez
Maider Lizárraga
Maider López
Maite Fernández Alonso
Maite Rosado
Manuel Abreu Bonin Manuel Blanco
Manuel López
Manuel Palau
Manuel Pérez
Manuel Recio
Marc Ambrós
Marc Arano Gili
Marc Bieto
Marc García García
Marc González
Marc Guitart
Marc Herrando
Marc Mateu Llevadot
Marc Molina
Marc Riart
Marc Serra
Marçal Prats
Marcel Blàquez
Marcel Clavell
Marcel Galobart
Marcel Juan
Marcel Lladó
Marcos A. Díaz
Marcos Domènech
Marga Maymó
Marga Puig Domènech
Margarita Ramps Capó
Margarita Vidal Aranda
María Cecilia Ribecco
María Cruz
Maria Ferré
María García
María Homar Ferragut
María José Aguirre
María Laura Mustapich
María Llorente
María Lozano
María Maimó Hernández
María Marta Renison
María Martínez
María Martínez Delgado
María Miralles
María Molsosa
María Ramiro
María Recio
María Sáez
María Schneider Egido
Maria Sofía Cabral
María Valls
Marian Núñez Rodríguez
Maribel Flo
Mariel de Moya
Mariela Rauschert
Marina Puig
Marina Turró
Mario Sabaté
Mario Sánchez
Mario Termes
Mariona Bassols
Màrius Alegre
Màrius Quintana
Màrius Zorrilla
Marta Abbad
Marta Asensio
Marta Bardalet
Marta Bella
Marta Bosch
Marta Cacicedo
Marta Calaf
Marta Chicote
Marta Chicote Juiz
Marta Cunillera
Marta Garau
Marta González
Marta Llopart
Marta Parés
Marta Puyo
Marta Roldán
Marta Sospedra
Marta-Cristina López
Martí Ferré
Martín Romero
Martina Alba
Max Bevilacqua
Mayte Azañedo
Mercè Verdès
Mercedes Fort Pizá
Mercedes Martínez
Meritxell Comas
Meritxell Darné
Meritxell Grau
Meritxell Puertas
Miguel Ángel Calvo
Miguel Ángel Santonja
Miguel Carballedo
Miguel de Llobet
Miguel Mullet
Miguel Norales
Miguel Romera
Miguel San Millán
Mikel Arana
Miquel Capo
Miquel Jané
Miquel Monte
Mireia Almirall
Mireia Avellaneda
Mireia Mas
Miriam Estepa
Miriam Reg
Miriam Torrell
Mónica Ahuir Díaz
Mónica Fuillerat
Mónica Garbizu
Mónica García
Mónica Martínez
Mónica Moreno
Mònica Osó
Mónica Pérez
Mónica Prieto
Mònica Sánchez
Montse García
Montse Gómez
Montse Marcet
Montse Martín
Montse Roa
N. Campillos Schuchmann
N. Urdampilleta
Nacho Gárate
Nacho Martínez
Naiara Corbillon
Natalia Armario
Natalia Cordón
Natalia López
Natàlia Royo
Natàlia Ruiz
Natalia Tellechea
Nela Jiménez
Nelson Pereira
Nerea García
Neus Borràs Picó
Neus Esplugues
Nicolás Reyners Fontana
Nieves Claudio
Nieves Claudio García
Noé Barcina
Noé Mendoza
Noelia de Prado
Noelia Garrón
Nuria Barranco
Núria Esparza
Nuria Getino
Núria Guarro
Nuria López
Núria Lorenzo
Nuria Martín
Núria Parés
Núria Prats
Núria Roca
O. D. Rodríguez Sánchez
Octavio Rincón López
Oihana López
Olga Cabarrocas
Olga Vilaseca
Oriol Cano
Oriol Frías
Oriol Jané
Óscar Clemente Robledo
Òscar Fort
Óscar García
Óscar González
Óscar Latre
Óscar Lázaro
Òscar Llauradó
Òscar Llobet
Òscar Martí
Óscar Morales
Òscar Peris
Òscar Súria
Oskar Villena
P. A. da Costa
Pablo Blasco
Pablo Calzado
Pablo Fernández
Pablo Mayal
Pablo Sánchez
Paloma Machuca
Paloma Mancebo
Paloma Morillo
Pascual Ortí
Pati Prats
Patricia Bolinches
Patricia Gómez
Patricia López
Patricia Martínez
Patricia Morio
Patricia Romero
Patrick Brentano
Pau Aguilar
Pau R. Llavador
Paula Feldman
Paula Galindo
Paula Mastrangeld
Paula Moreno
Paula Pastor
Paula Recuero
Pedro Corbal
Pedro da Silva
Pedro Pablo García
Pedro Vegazo
Peer Schoor
Penélope Pérez
Pep Boix Torrent
Pía Kristïna
Pilar Barluenga
Pilar García
Pilar Monteagudo
Pilar Ruiz
Pilar Toro Prieto
Pili Maza
Quintano Estrada
Quique Miñarro
Quique Pons
R. Ballestero Melón
R. Castellsague
Rafa Blanco
Rafa Fernández
Rafael Laguna
Rafael Quelada
Rafael Romero
Ramarpe
Ramón Rodríguez
Raquel Cabrero
Raquel Domínguez
Raquel Jurado
Raquel Machín
Raquel Martínez
Raquel Navarro
Raquel Pérez Barreda
Raquel Salcedo Soriano Raquel Santana
Raúl Civanto Rosales
Raúl Escolano García
Raúl Gómez Valverde
Raúl Grande
Raúl Martínez Juárez
Raúl Saavedra Marban
Rebeca Martínez
Rebeca T. Gómez Carpizo
Rebeca Valdeolmillos
Regina Puig
Regina Rodríguez
Remei Marcé
Reyes Fernández
Ricard Barbod
Ricard Millás
Ricardo Vizcaíno
Rikard Björkdahl
Roberto Palomar
Roberto Terrón
Rocío González
Rocío Rodríguez Pozo
Rodrigo Barona
Rogelio Portal
Roger Bisbal
Roger Cano
Roger Castells
Roger Nadal
Roger Riera
Román Galera
Romina Gris
Romualdo Gondomar
Rosa Gil
Rosa Mata
Roser Marcet
Roser Puidevall
Rossana Nicora
Rubén Díaz
Rubén González
Rubén Rodríguez
Rut García
Ruth Alvarez
Ruth Mª Benito
Ruth Torres San Julián
Sabina Andrea Nó
Salvador Carbó
Salvador Folch
Salvador Regás
Samuel Escudero
Sandra Barrado
Sandra Bautista
Sandra Blasco
Sandra Colakovic
Sandra Galindo
Sandra Hervés Avelar
Sandra Jerez
Sandra Martínez
Sandra Pardo López
Sandra Ramírez
Sandra Silva
Santiago Aguayo
Santiago Cogollos
Santiago Morilla
Santiago Ramírez
Sara García
Sara Lozano Pintado
Sara Martín
Sara Rioja Gutiérrez
Sara Sorando
Sarah Hunt Arana
Saúl de la Aldea
Sergi de la Torre
Sergi Herrera
Sergi Martín
Sergio C. Ortiz
Sergio Canto
Sergio Chismol
Sergio Fernández
Sergio Mateus
Sergio Sala
Sergio Ventura
Silvia Ambrós
Silvia Guillén
Silvia Jaro Salado
Silvia Lucas Sima
Silvia Mata Pastor
Silvia Miguez
Sílvia Portella
Sofia Ferrao
Sofia Tejerinamata
Sol Romero
Sonia Domínguez
Sònia Estévez
Sonia Rodríguez
Susana Balaguer
Susana García
Susana Hernández
Susana Jaramillo Giraldo
Susana Santa
T. Cordero Rueda
Tamara Monreal
Tania del Arco Martí
Teresa Corretjé
Teresa García
Teresa Mª Bolaños
Teresa Martínez Pita
Teresa Pericas
Teresa Pujades
Thais Caballero
Thomas-Pierre Boymond
Tito Farré
Tom Van Staey
Tomás Bedós
Tomás Mendizábal
Ton Gorgues
Toni Barba
Toni Soler
Trine Jorgensen
Unai Redíu
V. Alcaide Ekberg
Valentino Manpioni
Valero Doval Peiró
Vanesa Biosca
Vanessa Almar
Vanessa Bejarano
Vanessa Villanueva
Vania Rosell
Ventura Garrido Ponsa
Veremon Bertrán
Verónica Mas
Vicente J. Pérez
Vicente Pérez
Víctor M. Manzano
Víctor Navarro
Víctor Parra
Víctor Peláez
Víctor Rodríguez
Víctor Rubio
Víctor Soriano Muñoz
Víctor Suárez
Victoria Núñez
Victorina Martínez
Violeta Gutiérrez
W. Aparicio Paytubí
White Lion
Xavi Fernández
Xavi Pairo
Xavier Agulló
Xavier Bobet
Xavier Camps
Xavier Carreras
Xavier Colomé
Xavier Cosials
Xavier Grau
Xavier Llimona
Xavier Puigbó
Xavier Rambla
Xema Esteve
Ximo Roda
Yacine Belacene
Yballa Rueda
Yolanda Cantons
Yolanda Domènech
Yolanda Pérez
Zita Vehil

Signes Award Tour
Donar suport als joves dissenyadors que s’inicien en la seva carrera professional significa, entre altres coses, procurar lluitar contra algunes barreres, com ara la falta de plataformes i circuits de difusió que permetin donar visibilitat a la seva obra.
En aquest context i des de 1997, la Fundació Signes organitza el Signes Award Tour, una exposició col·lectiva itinerant per tot Espanya que mostra els projectes seleccionats i guanyadors de les edicions del Premi Signes.
La mostra recull el millor de la creativitat emergent en matèria de disseny d’identitat corporativa i senyalització, i visita espais culturals, empreses i centres educatius d’àmbit nacional vinculats amb la cultura del disseny.


COL·LABORACIONS

logos premios signes1 Premi S!GNES

Premi S!GNES
COMENTARIS

Sense comentaris (per ara)